YAYINLANMIŞ ULUSLARARASI KİTAPLARI                                                                                                 

Prof Dr Cumali Aktolun, toplam 5 Adet Uluslararası İngilizce kitap yayınlamıştır. Project initiator, lead author, chapter author ve editor-in-chief (başyazar) rolleri dahilinde; bu kitapların fikir öncülüğü, projelendirilmesi, yayına kabul edilmesinin sağlanması, (Amerikalı eş başyazarlarla beraber) kitaptaki her kelime, cümle ve resimin teker teker titizlikle incelenip düzeltilmesi, hazırlanması ve bazı bölümlerin (chapter) bizzat yazılması dahil her türlü sorumululuğu bizzat yerine getirmiştir.

Aşağıdaki her bir kitap, ortalama en az 2.5 yıllık, yoğun beyin emeğinin ürünüdür. Bu kitaplar; 1999-2015 yılları arasında harcanmış 16 yıllık kesintisiz emekle yayınlanmıştır.

Her bir kitabı yayınlayan yayınevleri (Springer ve Kluwer); uluslararası kabul görmüş dünyanın tıp ve bilim alanında (abartsız) en yetkin, en güvenilir, en prestijli, en seçici kuruluşlarıdır.  

Bu kitaplar, halka satış amacı taşımayan sadece uzmanlık bilgileri içeren akademik yayınlardır. Kitapların satılması ve pazarlanmasında; Prof Dr Cumali Aktolun ve Amerikalı eş başyazarların katkısı ve müdahelesi yoktur, bu iş ve işlemler sadece yayınevinin yetki ve görev alanı içindedir.

Bu kitaplar, kendi kategorilerinde 'iyi satmış' olmasına rağmen, Prof Dr Cumali Aktolun ve Amerikalı eş başyazarları, bu kitapların satışından 1999-2020 arasında (hepsinden toplam) sadece yaklaşık 2.000.- (ikibin) Euro gelir elde etmiştir. Prof Dr Cumali Aktolun ve Amerikalı eş başyazarların yıllar süren bu ulvi akademik görevleri yaparken harcadıkları emek ve para ise elde edilen bu gelirle karşılanamaz, karşılaştırlamaz.

Bahse konu kitaplar; www.springer.com ve www.amazon.com dahil bir çok uluslararası kitapevlerince satılmaktadır.

Bu 5 kitap; onlarca ülkenin milli kütüphanelerinde, uluslararası bir çok prestijli eğitim kurumlarının ve üniversitelerin kütüphanelerinde referans kitap olarak bulunmaktadır.

Bu kitapların son 4'ü Amerika Birleşik Devletlerinde, ilk 1 kitap ise Almanya'da yayınlanmıştır.

Yayınlanmış Uluslararası Kitapları (İngilizce)
(Peer-Reviwed Books Published by International Publishers):

1. ‘’Nuclear Oncology’’; Cumali Aktolun (Lead Author), Stanley J Goldsmith (Editors), Lippincott Williams Wilkins, USA, 2015. (Hard Cover)

Prof Dr Cumali Aktolun'un başyazarı olduğu "Nuclear Oncology" isimli, Amerika Birleşik Devletlerinde Wolters Kluwer LWW yayınevi tarafından, basılı kitap (printed hard cover) olarak yayınlanmış İngilizce kitabın kapak, arka kapak ve sırt  görüntüleri.

2. ‘’Nuclear Oncology’’: Cumali Aktolun (Lead Author), Stanley J Goldsmith (Editors), Lippincott Williams Wilkins, USA, 2015. (eBook)

Prof Dr Cumali Aktolun'un başyazarı olduğu "Nuclear Oncology" isimli, Amerika Birleşik Devletlerinde Wolters Kluwer LWW yayınevi tarafından, dijital ortamlarda eBook & Kindle olarak yayınlanmış İngilizce kitabın görüntüleri.

3. ‘’Nuclear Medicine Therapy'': Principles and Clinical Applications’’; Cumali Aktolun (Lead Author), Stanley J Goldsmith (Editors), Springer, U.S.A. 2013. (Hard Cover).

Prof Dr Cumali Aktolun'un başyazarı olduğu "Nuclear Medicine Therapy: Principles and Clinical Applications" isimli, Amerika Birleşik devletlerinde Springer yayınevi tarafından, basılı (kitap printed hard cover) olarak yayınlanmış İngilizce kitabın kapak, arka kapak ve sırt  görüntüleri.

4. ‘’Nuclear Medicine Therapy: Principles and Clinical Applications’’; Cumali Aktolun (Lead Author), Stanley J Goldsmith (Editors), Springer, U.S.A. 2013. (eBook).

Prof Dr Cumali Aktolun'un başyazarı olduğu "Nuclear Medicine Therapy: Principles and Clinical Applications" isimli, Amerika Birleşik devletlerinde Springer yayınevi tarafından, dijital ortamlarda eBook & Kindle olarak yayınlanmış İngilizce kitabın görüntüleri.


5. ‘’Nuclear Oncology’’; Cumali Aktolun (Lead Author), Newlon W Tauxe (Editors), Springer, Germany, 1999. (Hard Cover)


Prof Dr Cumali Aktolun'un başyazarı olduğu "Nuclear Oncology" isimli, Almanya'da Springer yayınevi tarafından, basılı kitap (printed hard cover) olarak yayınlanmış İngilizce kitabın kapak, arka kapak ve sırt  görüntüleri.

 

Not: Bu sayfa henüz tamamlanma, güncellenme aşamasındadır. Bilgilerde küçük değişiklikler, düzeltmeler, eklemeler olabilir.

 

Anasayfaya dön...